  • BF014E0333KDD
BF014E0333KDD
advertisement
Manufacturer No:
BF014E0333KDD
HK JDW NO:
66-BF014E0333KDD
Description:
BF/Q01( E) 33nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
BF014E0333KDD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Series
    BF/Q01( E)
  • Published
    2005
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Custom Capabilities
    Other Tolerances On Request
  • Height
    6.5024mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    2.5mm