  • BCAP0025 P270 T11
BCAP0025 P270 T11
advertisement
Manufacturer No:
BCAP0025 P270 T11
HK JDW NO:
508-BCAP0025 P270 T11
Package:
Radial, Can
Datasheet:
BCAP0025 P270 T11
Description:
CAP 25F 2.7V THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BCAP0025 P270 T11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    HC
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • HTS Code
  • Capacitance
    25F
  • Capacitor Type
    ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm