  • BCAP0010 P270 S01
BCAP0010 P270 S01
advertisement
Manufacturer No:
BCAP0010 P270 S01
HK JDW NO:
508-BCAP0010 P270 S01
Package:
Radial, Can
Datasheet:
BCAP0010 P270 S01
Description:
CAP 10F -10% +20% 2.7V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BCAP0010 P270 S01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    HC
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    10F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm