  • B82804A0264A210
B82804A0264A210
advertisement
Manufacturer No:
B82804A0264A210
HK JDW NO:
3410-B82804A0264A210
Description:
B82804A0264A210 datasheet pdf and Transformers product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 6447
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82804A0264A210
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    8.1mm
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Inductance
    264 μH
  • Frequency - Self Resonant
    2.9MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.5Ohm
  • Transformer Type
    PULSE TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1.1
  • Length
    6.7mm