  • B82801C2245A200
B82801C2245A200
advertisement
Manufacturer No:
B82801C2245A200
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82801C2245A200
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
B82801C2245A200 datasheet pdf and Transformers product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 6843
Step5Bar-code shipping tag
B82801C2245A200
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    4.8g
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TAPE & REEL
  • Depth
    19.91mm
  • Current Rating
    40A
  • Frequency
    500kHz
  • Inductance
    22.4 mH
  • Frequency (Max)
    500kHz
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.9Ohm
  • Transformer Type
    CURRENT SENSE TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:200
  • Current - Input
    40A
  • Primary Type
    WOUND PRIMARY
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    10mm
  • Length
    14.22mm
  • Width
    13.46mm