  • B82802A0055A225
B82802A0055A225
advertisement
Manufacturer No:
B82802A0055A225
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82802A0055A225
Description:
B82802A0055A225 datasheet pdf and Transformers product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 2565
Step5Bar-code shipping tag
B82802A0055A225
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    55W
  • Depth
    32.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Inductance
    22 μH
  • Frequency (Max)
    100kHz
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.2mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Transformer Type
    SMPS TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:2.5
  • Length
    27mm