  • B82801B803A20
B82801B803A20
advertisement
Manufacturer No:
B82801B803A20
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82801B803A20
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
B82801B803A20 datasheet pdf and Transformers product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82801B803A20
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Termination
    Gull Wing
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    20A
  • Frequency
    1MHz
  • Inductance
    80 μH
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    400mOhm
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:20
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    5.08mm
  • Length
    8.13mm
  • Width
    7.11mm