  • B82732F2451B001
B82732F2451B001
advertisement
Manufacturer No:
B82732F2451B001
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82732F2451B001
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
B82732F2451B001
Description:
Common Mode Chokes Dual 100mH 10kHz 450mA 2.93Ohm DCR Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
B82732F2451B001
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82732
  • Size / Dimension
    0.965Lx0.571W 24.50mmx14.50mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Lead Length
    3.5mm
  • Inductance
    100000 μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.93Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    450mA
  • Inductance @ Frequency
    100mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.531 13.50mm