  • B82720S2301N040
B82720S2301N040
advertisement
Manufacturer No:
B82720S2301N040
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82720S2301N040
Package:
Horizontal, 8 Gull Wing
Datasheet:
B82720S2301N040
Description:
CHOKE, RING CORE, DOUBLE, 12MH, 0.3A
Step5Bar-code shipping tag
B82720S2301N040
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 8 Gull Wing
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    B82720
  • Size / Dimension
    0.571Lx0.524W 14.50mmx13.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.1Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Inductance @ Frequency
    12mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.421 10.70mm