  • B82720A2301N40
B82720A2301N40
advertisement
Manufacturer No:
B82720A2301N40
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82720A2301N40
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82720A2301N40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.1Ohm
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Height
    9.652mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    14.1986mm