  • ACP3225-501-2P-T000
ACP3225-501-2P-T000
advertisement
Manufacturer No:
ACP3225-501-2P-T000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACP3225-501-2P-T000
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 2A 2LN 500 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACP3225-501-2P-T000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    ACP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    2.5mm
  • Current Rating
    2A
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    500Ohm
  • Max DC Current
    2A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    40mOhm Typ
  • Impedance @ Frequency
    500Ohm @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    1.9mm