  • B82464A2473K
B82464A2473K
advertisement
Manufacturer No:
B82464A2473K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82464A2473K
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
B82464A2473K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82464A2473K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Current Rating
    1.26A
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.26A
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.45A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    260mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    47 μH
  • DC Current
    1.26A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    2.9972mm
  • Length
    10.3886mm
  • Width
    10.3886mm