  • B82442H1565K000
B82442H1565K000
advertisement
Manufacturer No:
B82442H1565K000
HK JDW NO:
3410-B82442H1565K000
Step5Bar-code shipping tag
B82442H1565K000
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B82442H
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    5.6 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Frequency - Self Resonant
    800kHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.52Ohm
  • Rated Current-Max
    0.046A
  • Inductance-Nom (L)
    5600 μH
  • DC Current
    46mA
  • Length
    5.9mm