  • B82422T1224K000
B82422T1224K000
advertisement
Manufacturer No:
B82422T1224K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422T1224K000
Step5Bar-code shipping tag
B82422T1224K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    22Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1210
  • Rated Current-Max
    0.045A
  • Inductance-Nom (L)
    220 μH
  • Self Resonant Frequency
    6MHz