  • B82141B1123K9
B82141B1123K9
advertisement
Manufacturer No:
B82141B1123K9
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82141B1123K9
Description:
B82141B1123K9 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82141B1123K9
    Select All
  • Mount
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    385mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    670mOhm
  • Rated Current-Max
    0.385A
  • Inductance-Nom (L)
    12 μH
  • DC Current
    385mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 2.52MHZ
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm