  • B81123C1222M289
B81123C1222M289
advertisement
Manufacturer No:
B81123C1222M289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B81123C1222M289
Datasheet:
B81123C1222M289
Description:
Cap Film Suppression Y1 0.0022uF 250VAC PP 20% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 100C Ammo Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B81123C1222M289
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    7128
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Y1
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B81123
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    500V