  • B72510T1140S272
B72510T1140S272
advertisement
Manufacturer No:
B72510T1140S272
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72510T1140S272
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72510T1140S272
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    350pF @ 1kHz
  • Energy
    0.30J
  • Varistor Voltage (Typ)
    22V
  • Maximum AC Volts
    14V
  • Maximum DC Volts
    16V
  • Current - Surge
    120A