  • B72220T2681K105
B72220T2681K105
advertisement
Manufacturer No:
B72220T2681K105
HK JDW NO:
258-B72220T2681K105
Package:
Radial, Box - 3 Lead
Datasheet:
B72220T2681K105
Description:
VARISTOR 1.1KV 10KA RADIAL BOX
Step5Bar-code shipping tag
B72220T2681K105
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Box - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AdvanceD Thermofuse
  • Feature
    Thermally Protected
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    340pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.21kV
  • Energy
    440J
  • Varistor Voltage (Min)
    990V
  • Varistor Voltage (Typ)
    1.1kV
  • Maximum AC Volts
    680V
  • Maximum DC Volts
    895V