  • B72214S0151K551
B72214S0151K551
advertisement
Manufacturer No:
B72214S0151K551
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72214S0151K551
Quantity:
In Stock : 7501
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72214S0151K551
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    4.000004g
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    750pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    4.4mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    50A
  • Voltage - Rated AC
    150V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    150V
  • Max Voltage Rating (DC)
    200V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Max Surge Current
    4.5kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage
    240V
  • Clamping Current
    50A
  • Voltage - Clamping
    395V
  • Energy Absorbing Capacity-Max
    70 J
  • Diameter
    14mm