  • B72510V0250K072
B72510V0250K072
advertisement
Manufacturer No:
B72510V0250K072
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72510V0250K072
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72510V0250K072
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    31V
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm