  • B72207S0421K111
B72207S0421K111
advertisement
Manufacturer No:
B72207S0421K111
HK JDW NO:
258-B72207S0421K111
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
B72207S0421K111
Description:
7MM, 420VAC, 10%, STANDARD
Step5Bar-code shipping tag
B72207S0421K111
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    StandarD
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance @ Frequency
    75pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    748V
  • Energy
    32J
  • Varistor Voltage (Min)
    612V
  • Varistor Voltage (Typ)
    680V
  • Maximum AC Volts
    420V
  • Maximum DC Volts
    560V