  • B45197A6226K509
B45197A6226K509
advertisement
Manufacturer No:
B45197A6226K509
HK JDW NO:
417-B45197A6226K509
Package:
E
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 260mOhm 2-Termination Polar Tantalum Cut Tape E
Step5Bar-code shipping tag
B45197A6226K509
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    E
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Voltage - Rated AC
    35V
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35V
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    7.7μA
  • Height
    4.4mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm