  • B45197A6156K509
B45197A6156K509
advertisement
Manufacturer No:
B45197A6156K509
HK JDW NO:
417-B45197A6156K509
Package:
E
Datasheet:
Description:
15μF 10% 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0053mA E
Step5Bar-code shipping tag
B45197A6156K509
  • Package / Case
    E
  • Surface Mount
    YES
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Ripple Current
    720mA
  • Tan Delta
    0.06
  • ESR
    260 mΩ
  • Height
    4.4mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm