  • B45197A5476K509V10
B45197A5476K509V10
advertisement
Manufacturer No:
B45197A5476K509V10
HK JDW NO:
417-B45197A5476K509V10
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm Cut Tape Molded
Step5Bar-code shipping tag
B45197A5476K509V10
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm