  • B45196H3106K209
B45196H3106K209
advertisement
Manufacturer No:
B45196H3106K209
HK JDW NO:
417-B45196H3106K209
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED Tantalum Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
B45196H3106K209
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    B45-HIGH CAPACITANCE
  • Published
    1998
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Impedance
    2.5Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.6μA
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm