  • B43890C5226M004
B43890C5226M004
advertisement
Manufacturer No:
B43890C5226M004
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43890C5226M004
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43890C5226M004
Description:
B43890 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43890C5226M004
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43890
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ High Frequency
    588mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm