  • B43851A1106M8
B43851A1106M8
advertisement
Manufacturer No:
B43851A1106M8
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43851A1106M8
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 60mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851A1106M8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    33Ohm
  • Ripple Current
    60mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm