  • B43821A4685M000
B43821A4685M000
advertisement
Manufacturer No:
B43821A4685M000
HK JDW NO:
258-B43821A4685M000
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43821A4685M000
Description:
B43821 6.8μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43821A4685M000
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B43821
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.9Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm