  • B43705B9568M007
B43705B9568M007
advertisement
Manufacturer No:
B43705B9568M007
HK JDW NO:
258-B43705B9568M007
Description:
B43705 5600μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.028Dia 76.90mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
B43705B9568M007
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43705
  • Size / Dimension
    3.028Dia 76.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    5600μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.248 31.70mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    17mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    4.693 119.20mm