  • B43704B9828M000
B43704B9828M000
advertisement
Manufacturer No:
B43704B9828M000
HK JDW NO:
258-B43704B9828M000
Datasheet:
B43704B9828M000
Description:
B43704 8200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
B43704B9828M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43704
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    8200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.248 31.70mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    27.7A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    4.764 121.00mm