  • B43699B5106Q7
B43699B5106Q7
advertisement
Manufacturer No:
B43699B5106Q7
HK JDW NO:
258-B43699B5106Q7
Package:
Axial, Can
Datasheet:
B43699B5106Q7
Description:
B43699 10μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43699B5106Q7
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43699
  • Size / Dimension
    0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10.1Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    4.6Ohm
  • Ripple Current @ High Frequency
    490mA @ 10kHz