  • B43693A1336Q9
B43693A1336Q9
advertisement
Manufacturer No:
B43693A1336Q9
HK JDW NO:
258-B43693A1336Q9
Package:
Axial, Can
Datasheet:
B43693A1336Q9
Description:
B43693 33μF Capacitor -10% +30% Tape & Reel (TR) Through Hole 1.1A 0.551Diax1.181L 14.00mmx30.00mm Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43693A1336Q9
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B43693
  • Size / Dimension
    0.551Diax1.181L 14.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm @ 100Hz
  • Ripple Current
    1.1A
  • Impedance
    530mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1A @ 10kHz