  • B43601A9127M087
B43601A9127M087
advertisement
Manufacturer No:
B43601A9127M087
HK JDW NO:
769-B43601A9127M087
Description:
120μF Capacitor 20% 980mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601A9127M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Leakage Current
    0.57153mA
  • Ripple Current
    980mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm