  • B43584E2279M3
B43584E2279M3
advertisement
Manufacturer No:
B43584E2279M3
HK JDW NO:
3410-B43584E2279M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
27mF Capacitor 20% Bulk 44.5A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43584E2279M3
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    27mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    44.5A
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Impedance
    5mOhm
  • Height Seated (Max)
    221.6912mm