  • 25YXF330MEFCT810X12.5
25YXF330MEFCT810X12.5
advertisement
Manufacturer No:
25YXF330MEFCT810X12.5
HK JDW NO:
683-25YXF330MEFCT810X12.5
Description:
YXF 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 580mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 16386
Step5Bar-code shipping tag
25YXF330MEFCT810X12.5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    YXF
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    580mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    160mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    406mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    580mA @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm