  • B43580A5688M
B43580A5688M
advertisement
Manufacturer No:
B43580A5688M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43580A5688M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
6800μF Capacitor 20000mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43580A5688M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    6800μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Ripple Current
    20000mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    27 mΩ