  • B43564B2159M000
B43564B2159M000
advertisement
Manufacturer No:
B43564B2159M000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B43564B2159M000
Package:
Datasheet:
B43564B2159M000
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B43564B2159M000
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1000
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    15000uF
  • ESR (Ohm)
    0.012
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.01@20°C@10kHz
  • IR (mA)
  • Lifetime (h)
  • Mounting
    Clamp Mount
  • Size (mm)
    76.9 X 168.7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -25
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    85
  • Product Diameter (mm)
    76.9
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    250VDC