  • B43550C4608Q000
B43550C4608Q000
advertisement
Manufacturer No:
B43550C4608Q000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B43550C4608Q000
Package:
Datasheet:
B43550C4608Q000
Description:
Capacitor -10% to 30% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B43550C4608Q000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1300
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    6000uF
  • ESR (Ohm)
    0.014
  • Equivalent Series Resistance Type
    Standard
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.019@20°C@100kHz
  • IR (mA)
  • IL (uA)
    12604@5Min
  • Mounting
    Clamp Mount
  • Size (mm)
    76.9 X 220.7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    76.9
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    -10% to 30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    350VDC