  • B43547E2227M000
B43547E2227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43547E2227M000
HK JDW NO:
258-B43547E2227M000
Datasheet:
B43547E2227M000
Description:
B43547 220μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 386
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43547E2227M000
    Select All
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B43547
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    320mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    440mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm