  • B43547A9477M000
B43547A9477M000
advertisement
Manufacturer No:
B43547A9477M000
HK JDW NO:
258-B43547A9477M000
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43547A9477M000
Description:
B43547 470μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 131
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43547A9477M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B43547
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    150mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.71A @ 100Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    2.244 57.00mm
  • Length
    55mm