  • B43547A6337M000
B43547A6337M000
advertisement
Manufacturer No:
B43547A6337M000
HK JDW NO:
258-B43547A6337M000
Description:
B43547 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43547A6337M000
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    260mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.01A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    B43547
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Rated
    500V