  • B43540A5157M80
B43540A5157M80
advertisement
Manufacturer No:
B43540A5157M80
HK JDW NO:
258-B43540A5157M80
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43540A5157M80
Description:
B43540 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43540A5157M80
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    710mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    1.03Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.29A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.465 37.20mm