  • B43521C9108M000
B43521C9108M000
advertisement
Manufacturer No:
B43521C9108M000
HK JDW NO:
258-B43521C9108M000
Datasheet:
B43521C9108M000
Description:
B43521 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5.6A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43521C9108M000
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100Hz
  • Lead Diameter
    1.1 mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    5.6A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    110mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.6A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    4.094 104.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B43521
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    1000μF