  • B43514A4477M
B43514A4477M
advertisement
Manufacturer No:
B43514A4477M
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43514A4477M
Description:
470μF Capacitor 20% 2.2A
Step5Bar-code shipping tag
B43514A4477M
    4
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Ripple Current
    2.2A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm