  • B43512B9687M080
B43512B9687M080
advertisement
Manufacturer No:
B43512B9687M080
HK JDW NO:
258-B43512B9687M080
Datasheet:
B43512B9687M080
Description:
B43512 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43512B9687M080
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    190mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.61A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.661 42.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B43512
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm