  • B43512A0108M000
B43512A0108M000
advertisement
Manufacturer No:
B43512A0108M000
HK JDW NO:
258-B43512A0108M000
Datasheet:
B43512A0108M000
Description:
B43512 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43512A0108M000
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    B43512
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    1000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.75A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    3.031 77.00mm