  • B43511E827M87
B43511E827M87
advertisement
Manufacturer No:
B43511E827M87
HK JDW NO:
258-B43511E827M87
Datasheet:
B43511E827M87
Description:
B43511 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43511E827M87
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B43511
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    820μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    200mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.1A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    3.236 82.20mm