  • B43510B9687M87
B43510B9687M87
advertisement
Manufacturer No:
B43510B9687M87
HK JDW NO:
258-B43510B9687M87
Datasheet:
B43510B9687M87
Description:
B43510 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.68A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 24.9936mm Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43510B9687M87
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B43510
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    24.9936mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    95mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.68A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    110mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.68A @ 100Hz
  • Diameter
    40mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.449 62.20mm