  • B43510A5188M7
B43510A5188M7
advertisement
Manufacturer No:
B43510A5188M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43510A5188M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.8mF Capacitor 20% 7.8A Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43510A5188M7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1.8mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    7.8A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    45mm
  • Height
    100mm