  • EMVY630GTR221MLH0S
EMVY630GTR221MLH0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVY630GTR221MLH0S
HK JDW NO:
856-EMVY630GTR221MLH0S
Description:
Alchip™- MVY 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVY630GTR221MLH0S
  • Surface Mount Land Size
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Series
    Alchip™- MVY
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    220μF
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm